تاریخچه و معرفی شرکت هواوی

تاریخچه و معرفی شرکت هواوی

تاریخچه و معرفی شرکت هواویهواوی یک شرکت چندین ملیتی است که مورد فعالیت اصلی‌اش نتورک , امکانات ارتباطی و ارایه خدمات است . هر چند که عموم ایرانیان هواوی را تحت عنوان شرکت چینی خالق گوشی گوشی می‌شناسند و تلفن همراه گوشی هواوی برای ایرانیان از دیگر زمینه‌های عمل گروه هواوی برجسته خیس است . بنابر مطالب پخش شده در ویکی پدیا ( اکونومیست ) , هواوی حال حاضر وسیع ترین شرکت ارایه دهنده سرویس‌های ارتباطی در عالم است . هواوی در سال 1987 توسط رن ژنگفی مبنا گذاری شد و تحت عنوان تولید کننده تجهیزات مخابراتی کار خود را شروع کرد . مجموعه هواوی امروزه بالغ بر 140 هزار نفر کارمند دارد . آمار دیدنی توجه اینجاست که حدود نیمی از این اشخاص در بخش‌های متفاوت تحقیق و توسعه کمپانی مشغول‌اند . بخش تحقیق و بسط هواوی در کشورهای چین , ایالات متحده , آلمان , سوئد , هند , روسیه و ترکیه فعال است . معنی واژه هواوی در لهجه چینی به عبارت “ دستاورد چینی ” قابل تعبیروتفسیر است . کمپانی هواوی خویش ترجیح می‌دهد برند هواوی با تلفظ “ wah - way ” – “ وا وی ” خوانده شود .

 

دو سری دارای اسم و رسم از محصولات موبایل هواوی وجود دارا هستند , محرمانه اسند و محرمانه هانر . اسند به معنای اوج گرفتن و هانر به معنای افتخار است . نامگذاری خصوصی اسند , مالامال بیراه نیست و می‌توان داعیه نمود هواوی در دنیای تبلت و تلفن همراه موبایل با خصوصی اسند مطرح شد و به اوج خود رسید . کمپانی هواوی تمرکز متعددی بر صرفه جویی در روند تولید و ارتقا سود وری داراست . به طوریکه با دقت به بها تمام شده تلفن همراه هواوی در بازار جهانی , می‌توان اذعان کرد هواوی تماما بدین هدف دست یافته است . با سیاست سود وری و کاهش هزینه ساخت , ارزش تلفن همراه هواوی همواره در حد پایین‌تری نسبت به موبایل سامسونگ و گوشی سونی و دیگر سازندگان گوشی بوده است . در کنار منصفانه بودن قیمت موبایل و تبلت هواوی , تجربه چند ساله نشان داده است که از دید سعی و کیفیت , تولیدها هواوی با اکثر برندهای شبیه قابل رقابت هستند . اگرچه که تلفن همراه هواوی به گوشی قابل قبول دارای اسم و رسم است .

 

در سال 2006 مجموع فروش جهانی هواوی به حدود 11 میلیارد دلار آمریکا رسید . این رقم در سال 2009 به 20 میلیارد دلار رسید . سود حاصله کمپانی هواوی در سال 2014 بالغ بر 5 میلیارد دلار ایالات متحده بوده است . هواوی امروزه با شرکت‌هایی مانند وودافون , تی موبایل و موتورولا قراردادهای همیاری نزدیکی دارد .

 

هواوی علاوه بر تلفن همراه موبایل و تبلت , در زمینه مودم‌های ملازم و گجت‌های پوشیدنی نیز فعالیت‌هایی داشته است .

 

امروزه اکثر تولیدات تولیدی هواوی از سیستم عامل اندروید به کار گیری می‌کنند . گوشی‌های هواوی ترازو بالایی از بازار جهانی را تصرف کرده‌اند و با معرفی تبلت محبوب Huawei X1 , هواوی توانست در بازار تبلت به شانس مناسبی دست یابد .

 

 

Website URL: